Vi arbetar för säkra byggprojekt

Byggprojekt är komplexa platser. Flera olika aktörer ska samarbeta på en begränsad yta som ständigt förändras – ofta under stor tidspress. Förutsättningarna skapar återkommande risker under produktionen som ofta leder till hinder, olyckor eller byggstopp.

För att minimera störningarna krävs ett involverande arbetsmiljöarbete där rätt person får rätt information vid rätt tidpunkt. Tyvärr innebär det ofta en så pass resurskrävande administration att det blir en praktisk omöjlighet. Därför utvecklade vi BuildSafe – en lättanvänd tjänst som både sparar tid och minimerar risker i projekten.

Idén bakom BuildSafe kommer från många års erfarenhet från byggbranschen och tjänsten har utvecklats i nära samarbete med byggbolag, byggherrar och branschorganisationer. Idag växer vi snabbt och arbetar ständigt med att skapa en så bra resultat och användarupplevelse som möjligt för våra kunder. Vi är dedikerade till att skapa säkra byggprojekt!

Vi träffas gärna för att diskutera dina specifika projekt.

Priser och utmärkelser

Framtidspriset

Swedbank, Teknikföretagen

Framtidspriset

Vinnare, Juli 2017

Stockholm stad

Accelerationsstipendium

Vinnare, December 2016

Venture Cup

Sverigefinal

Vinnare, Juni 2016

Wistrand

Startup Star

Vinnare, Mars 2016

Solna stad

Årets unga innovation

Vinnare, December 2015

Stockholm stad

Innovationsstipendium

Vinnare, December 2015

Team BuildSafe

Anna Listopadova
Anna ListopadovaiOS Developer
Aleksandar Pajic
Aleksandar PajicSales Sweden
+46 70 816 99 10
aleks@buildsafe.se
Alya Shipilova
Alya ShipilovaDesign
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Amanda Bergstén
Amanda BergsténCustomer Success
+46 73 240 3453
amanda@buildsafe.se
Carl Edlund
Carl EdlundCustomer Success
+46 73 240 34 56
carl@buildsafe.se
Dag Wirdenius
Dag WirdeniusExpansion
+44 79 34 889 303
dag@buildsafe.co
Deniss Karavajev
Deniss KaravajevProduct
+46 73 964 40 91
deniss@buildsafe.se
Dmitry Mishin
Dmitry MishinAndroid Developer
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Dmitry Tskua
Dmitry TskuaFull-stack Developer
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Eugeny Ivanov
Eugeny IvanovDevOps
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Johan Brunedal
Johan BrunedalSales
+46 70 292 86 99
johan@buildsafe.se
Josefine Arrefelt
Josefine ArrefeltCustomer Relations
+46 8 480 011 19
josefine@buildsafe.se
Leo Sydow
Leo SydowMarketing
+46 70 918 7225
leo@buildsafe.se
Linus Retsloff
Linus RetsloffCustomer Success
+46 8 480 011 00
linus@buildsafe.se
Marat Yunusov
Marat YunusovQA Engineer
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Matteo Sciacca
Matteo SciaccaSales Sweden
+46 73 240 34 54
matteo@buildsafe.se
Peter Ulander
Peter UlanderFinance
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Rob Meyer
Rob MeyerSales UK
+44 74 44 918 629
rob@buildsafe.co
Rickard Liwendahl
Rickard LiwendahlCustomer Success
+44 7789 246 007
rickard@buildsafe.co
 Rustam Galiullin
Rustam GaliulliniOS Developer
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Samuel Jaeger
Samuel JaegerOperations
+46 70 495 92 32
samuel@buildsafe.se
Sergey Gorodnichev
Sergey GorodnichevFull-stack Developer
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Tommy Cooke
Tommy CookeSales UK
+44 74 44 157 796
tommy@buildsafe.co
Viktor Broberg
Viktor BrobergCEO
+46 73 240 34 51
viktor@buildsafe.se
Vlada Beliaeva
Vlada BeliaevaAccounting
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Vladimir Samsonov
Vladimir SamsonovEngineering
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Yana Minina
Yana MininaFull-stack Developer
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se

Styrelse och rådgivare

Erik Hellqvist
Erik HellqvistStyrelseordförande
Andy Johnston
Andy JohnstonStyrelseledamot
MOOR Capital
Erik Wetter, PhD
Erik Wetter, PhDAdvisor
Flowminder.org
Robert Lyngman
Robert LyngmanAdvisor
Sqore