Vi arbetar för säkra byggprojekt

Byggprojekt är komplexa platser. Flera olika aktörer ska samarbeta på en begränsad yta som ständigt förändras – ofta under stor tidspress. Förutsättningarna skapar återkommande risker under produktionen som ofta leder till hinder, olyckor eller byggstopp.

För att minimera störningarna krävs ett involverande arbetsmiljöarbete där rätt person får rätt information vid rätt tidpunkt. Tyvärr innebär det ofta en så pass resurskrävande administration att det blir en praktisk omöjlighet. Därför utvecklade vi BuildSafe – en lättanvänd tjänst som både sparar tid och minimerar risker i projekten.

Idén bakom BuildSafe kommer från många års erfarenhet från byggbranschen och tjänsten har utvecklats i nära samarbete med byggbolag, byggherrar och branschorganisationer. Idag växer vi snabbt och arbetar ständigt med att skapa en så bra resultat och användarupplevelse som möjligt för våra kunder. Vi är dedikerade till att skapa säkra byggprojekt!

Vi träffas gärna för att diskutera dina specifika projekt.

Priser och utmärkelser

Framtidspriset

Swedbank, Teknikföretagen

Framtidspriset

Vinnare, Juli 2017

Stockholm stad

Accelerationsstipendium

Vinnare, December 2016

Venture Cup

Sverigefinal

Vinnare, Juni 2016

Wistrand

Startup Star

Vinnare, Mars 2016

Solna stad

Årets unga innovation

Vinnare, December 2015

Stockholm stad

Innovationsstipendium

Vinnare, December 2015

Team BuildSafe

Anna Listopadova
Anna ListopadovaiOS Developer
Aleksandar Pajic
Aleksandar PajicSales Sweden
+46 70 816 99 10
aleks@buildsafe.se
Alexandra Mukhametdinova
Alexandra MukhametdinovaEngineering
+46 8 480 011 00
info@buildsafe.se
Alya Shipilova
Alya ShipilovaDesign
Amanda Bergstén
Amanda BergsténCustomer Success
+46 73 240 3453
amanda@buildsafe.se
Carl Edlund
Carl EdlundCustomer Success
+46 73 240 34 56
carl@buildsafe.se
Chakib Youcefi
Chakib YoucefiSales
Dag Wirdenius
Dag WirdeniusExpansion
+44 79 34 889 303
dag@buildsafe.co
Deniss Karavajev
Deniss KaravajevProduct
+46 73 964 40 91
deniss@buildsafe.se
Dmitry Mishin
Dmitry MishinAndroid Developer
Dmitry Tskua
Dmitry TskuaFull-stack Developer
Eric Edlund
Eric EdlundCustomer Success
+46 7222 628 91
eric.edlund@buildsafe.se
Erik Edman
Erik EdmanSales
+46 8 480 011 00
erik.edman@buildsafe.se
Eugeny Ivanov
Eugeny IvanovDevOps
Isak Bohlin
Isak BohlinCustomer Success
+46 7324 034 58
isak.bohlin@buildsafe.se
Johan Brunedal
Johan BrunedalSales
+46 70 292 86 99
johan@buildsafe.se
Josefine Arrefelt
Josefine ArrefeltCustomer Relations
+46 8 480 011 19
josefine@buildsafe.se
Leo Sydow
Leo SydowMarketing
+46 70 918 7225
leo@buildsafe.se
Matteo Sciacca
Matteo SciaccaSales Sweden
+46 73 240 34 54
matteo@buildsafe.se
Namrata Ganatra
Namrata GanatraSales
Nikita Epshteyn
Nikita EpshteynFull-stack Developer
Peter Ulander
Peter UlanderFinance
Rickard Liwendahl
Rickard LiwendahlCustomer Success
+44 7789 246 007
rickard@buildsafe.co
 Rustam Galiullin
Rustam GaliulliniOS Developer
Samuel Jaeger
Samuel JaegerOperations
+46 70 495 92 32
samuel@buildsafe.se
Sergey Gorodnichev
Sergey GorodnichevFull-stack Developer
Tommy Cooke
Tommy CookeSales UK
+44 74 44 157 796
tommy@buildsafe.co
Viktoria Babaeva
Viktoria BabaevaQA Engineer
Viktor Broberg
Viktor BrobergCEO
+46 73 240 34 51
viktor@buildsafe.se
Vlada Beliaeva
Vlada BeliaevaAccounting
Vladimir Samsonov
Vladimir SamsonovEngineering
Yana Minina
Yana MininaFull-stack Developer